Jak uzyskać efekt mokrego kamienia?

Efekt mokrego kamienia – modny design

Efekt mokrego kamienia
Efekt mokrego kamienia

Od dawna bardzo popularny jest kamień, dlatego swoje zastosowanie znajduje w wielu aranżacjach. Gości nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, ale także w domowych wnętrzach. Stanowi okrycia zewnętrzne budynków, pięknie prezentuje się na schodach i posadzkach, komponuje się na ścianach jako element dekoracyjny, jest także blatem roboczym w kuchni bądź w łazience. W zależności jaki kamień mamy w naszym domowym zaciszu, warto zainteresować się odpowiednią impregnacją tego surowca. Nie od dziś wiadomo, że na granit czy marmur należy zastosować odpowiedni impregnat specjalnie dedykowany na tego typu skały. Tajemnicą nie jest, że aplikacja tego specyfiku niesie za sobą wiele korzyści. Dla jednych będzie to wzmocnienie trwałości kamienia, dla innych wygoda w utrzymaniu czystości a dla jeszcze innych wyeksponowanie jego walorów estetycznych.

Szczególnie ładnie prezentuje się efekt mokrego kamienia, który coraz bardziej wzbudza zachwyt swoim wizualnym wyglądem. Błyszczącą taflę kamienia i intensywność koloru możemy uzyskać poprzez nałożenie i wypolerowanie jej odpowiednim środkiem. Efekt utrzyma się z pewnością przez dłuższy czas.

Dobrym posunięciem jest, więc właściwe zaimpregnowanie kamienia. Większość impregnatów dostępnych na rynku posiada wiele cech zabezpieczających powierzchnię kamienia. Taki środek podnosi znacznie żywotność skały. Sprawia, że jest bardziej odporna na czynniki atmosferyczne, promienie UV, poprawia i wzmacnia jej parametry, zabezpiecza przed wchłanianiem wody bądź innych cieczy a przy tym, wygładza powłokę kamienia i wpływa na ekspozycję głębi jego kolorów. Wiele środków tego typu może być stosowane na szorstkie, jak również gładkie powierzchnie. Substancje te nadają się nie tylko do stosowania na kamień naturalny, ale także do jego zamienników. Poza tym są to impregnaty na bazie wody, bezwonne, które można bezpiecznie stosować w wewnątrz pomieszczeń.

Jego nakładanie jest proste i łatwe.      

przygotować kamień – powinien być on suchy i czysty impregnat należy nanieść na nawierzchnię szmatką i rozprowadzić równomiernie następnie należy poczekać na wyschnięcie powierzchni za pomocą suchej szmatki należy wypolerować zaimpregnowany kamień, aby zapobiec powstaniu smug na jego nawierzchni pozostawić powierzchnię do wyschnięcia

Szybki kontakt!
+
Wyślij!