Zakład kamieniarski StoneGranit

Zakład kamieniarski StoneGranit na początku swojej działalności zajmowała się składaniem nagrobków z gotowych elementów.

Zakład kamieniarskiNasz zakład kamieniarski z biegiem lat i rozrostem parku maszynowego oraz zdobytym doświadczeniem na wielu setkach realizacji poszerzył swoją działalność o produkcję schodów kamiennych i blatów kamiennych. W swojej pracy stosujemy najnowsze programy do projektowania i numeryczne maszyny do obróbki kamienia.

Nasz obszar działalności to przeważnie województwo śląskie. Mamy też zrealizowane zlecenia w innych krajach UE.

Nasza zakład kamieniarski opiera pracę przede wszystkim na kontakcie z Klientem. W pierwszym etapie współpracy staramy się poznać potrzeby klienta a następnie przedłożyć propozycję kamienia, który nadaje się do wykonania danego zlecenia oraz wskazać ofertę cenową.

Możliwości wyceny prac  -zakład kamieniarski  

Możemy wyceniać potencjalne zamówienia zarówno przez e-maila jeżeli Klient ma sprecyzowane potrzeby i określony rodzaj kamienia i podstawowy projekt lub zdjęcie podobnego zlecenia.

Blaty Granitowe Będzin
Blaty Granitowe Będzin

Kamieniarz mierzy blat dopiero do gotowych mebli. Ponieważ dopiero wtedy możemy zebrać dokładne wymiaryAby wycenić blat kamienny najlepiej poprosić stolarza o szkic stolarski kuchni i przesłać go na nasz adres mailowy. Da to nam możliwość wstępnej wyceny Potrzebujemy jeszcze informacji o sposobie montażu zlewu czy to będzie zlew wpuszczany w blat czy na blatowy. I sposobu obróbki krawędzi. Na tej podstawie możemy określić wstępny koszt wykonania blatu.

Klienci którzy chcą dotknąć naszych konglomeratów i granitów zawsze mogą umówić się na spotkanie na które przywieziemy próbki materiałów.

Zarówno schody wewnętrzne jak i zewnętrzne. Można wyceniać na podstawie projektów budowlanych które można przysłać na nasz adres mailowy. Przy wycenie schodów potrzebujemy jeszcze informacji z jakiego materiału ma być wykonana podstopnica. Czy z tego samego co stopień czy płyty lub płytek. Ważą też jest grubość stopni która przeważnie wynosi 3 cm. To samo tyczy się podstopnicy. Cena schodów będzie uzależniona od grubości płyty użytej na podstopnice czym cieńsza to tańsza chociaż najlepszy efekt wizualny jest jak schody są dywanowe czyli stopień podstopnica są tej samej grubości i bez „noska”

Do wyceny najlepiej jak otrzymamy zdjęcie nagrobka wykonane na cmentarzu który się Państwa interesuje. Nie ma większej galerii nagrobków niż ta znajdująca się na cmentarzu. Na tej podstawie jesteśmy w stanie określić wstępną cenę. Oczywiście zastrzegamy że dokładną cenna możemy podać po ustaleniu wszystkich szczegółów zamówienia. Nagrobki w miarę gustów klientów wzbogacamy o takie detale jak: rzeźby, płaskorzeźb, obrazy w kamieniu. Staramy się aby mieć jak najwyższą jakość obsługi klientów i pracować na ich zadowolenie z wyboru naszej firmy. W swojej pracy stosujemy najnowsze programy do projektowania i numeryczne maszyny do obróbki kamienia.

Parapety wyceniamy na podstawie wymiarów i materiału.

Jeżeli Klient potrzebuje doradztw i spotkania również możemy się spotkać w miejscu inwestycji. Pobrać wstępne pomiary i ustalić zakres potrzebnych prac prac.

 Zakład kamieniarski StoneGranit ma w ofercie ponad 300 gatunków granitów i marmurów : indyjskich, iberyjskich, skandynawskich, brazylijskich i afrykańskich o bardzo bogatej palecie kolorów i wielkości ziarna możemy zaoferować Państwu również wyroby ze spieków, konglomeratów kwarcowych.

Dzięki naszym kontaktom u dostawców kamienia jesteśmy w stanie sprowadzić kamień z najdalszych zakątków świata.

Dokładne wykonanie i dbałość o detale zapewnią poczucie luksusu użytkownikom

Wyspecjalizowaliśmy się w obróbce kamieni i konglomeratów. Wielkie bogactwo kolorystyczne kamieni oraz możliwość otrzymywania niebanalnych form wyrobów daje możliwość kreowania przestrzeni pod indywidualne upodobania.

Nasza praca to ciągłe dążenie do połączenia wysokiej jakości kamieni w indywidualne formy. A na końcu naszej pracy jest zawsze zadowolenie klientów które jest głównym cenzorem naszej pracy. Praca kamieniarza to współcześnie nie tylko obróbka kamienia I tradycyjne wzory, ale obecnie przede wszystkim kreatywność

Aby stworzyć z kamienia „coś nowego” trzeba znać strukturę kamienia. Tutaj nić nie zastąpi wprawnego oka kamieniarz. A to wszystko przychodzi z doświadczeniem. Układ wzorów kamienia oraz jego struktura wewnętrzna (która dla laika jest niedostrzegalna) Dają możliwość mistrzom kamieniarskim tworzenie rzeczy pięknych i niepowtarzalnych.

Filarem naszej firmy jest zadowolenie klientów które w naszej pracy jest głównym zadaniem -zakład kamieniarski

Obecnie Klienci zwracają się w stronę wyrobów trwałych i pięknych do których bez wątpienia należą granity i konglomeraty. Nasza działalność to głównie rejon Śląska i Zagłębia. Staramy zawsze upraszczać się proces wyboru i zamówień. Już w rozmowie telefonicznej lub poprzez kontakt mailowy możemy otrzymać pierwsze informacje aby dokonać wstępne wyceny. Jeżeli Klienci szukają nietypowych kamieni zawsze możemy skierować ich do hurtowni kamienia w których mogą zobaczyć całe slaby a nawet wybrać slab na swój blat czy też schody. Zawsze staramy się Klientom pomóc. Nie każdy granit i nie każdy konglomerat ma takie same właściwości.

Zakład kamieniarski Stonegranit oferuje:

  • pomiary
  • doradztwo
  • wyceny
  • obróbkę
  • montaż wyrobów z kamienia i konglomeratów

 Pomniki

Kamieniarz

Szybki kontakt!
+
Wyślij!