Granit

Granit  -galerja

Absolut Black Granit satyna
Absolut Black Granit satyna
Bohus Czerwony Granit 1
Bohus Czerwony Granit 1
Aurora Blue detal 2
Aurora Blue detal 2
Bianco S
Bianco S
Colonial Gold
Colonial Gold
Black Pearl Granit
Black Pearl Granit
Bianco New Cristal
Bianco New Cristal
Amarillo Sierra
Amarillo Sierra
Amarillo Sierra
Amarillo Sierra
Colombo Black
Colombo Black
Colonial Cream
Colonial Cream
Astoria Cream
Colonial Cream
Czarny Bazalt New
Czarny Bazalt New
Crema Terra
Crema Terra
Colonial White
Colonial White
Colonial Gold Cream granity detal male
Colonial Gold Cream granity detal male
Crema Bordeux granity detal male
Crema Bordeux granity detal male
Blue in the night Granit
Blue in the night Granit
colonial white
colonial white
Amarone Granity
Amarone Granity
Cosmic Black
Cosmic Black
Rustic White detal
Rustic White detal
star gate
star gate
Mascarello Crema
Mascarello Crema
Metalicus
Metalicus
Ivory Brown
Ivory Brown
Colonial Ivory
Colonial Ivory
yellow pink
yellow pink
Steel Grey Silver Grey
Steel Grey Silver Grey
Star Gate
Star Gate

 

Granit – Najważniejsze informacje dotyczące granitu .

Granity to najlepsze naturalne materiały budowlane twardy i wytrzymały. Jednak przed zakupem płyt czy wyrobów wykonanych z granitu warto zapoznać się z kilkoma informacjami

Granit Katowice
Granitowe schody zeewnętrzne

Co to jest granit?

Skała magmowa o zwartej budowie krystaliczne, z drobnym ziarnem i często doskonale widoczną granica krystalografii. Jednak są odmiany granitu typu Absolut Black gdzie jego wygląd przypomina jednorodna czarną płytę. Granit to naturalny konglomerat składający się z minerałów: kwarcytu, biotypu, plagioklazu, ortoklazu. Granit to materiał odporny na wysokie temperatury i uszkodzenia i warunki atmosferyczne panujące w naszym kraju. Dzięki temu jest doskonałym materiałem na nagrobki, schody wewnętrzne i zewnętrzne podłogi, elewacje budynków, blaty kuchenne

Granit jest rodzajem skał magmowych o wyjątkowo zwartej, krystalicznej budowie, składający się m.in. z następujących minerałów: ortoklaz, plagioklaz, kwarc i biotyt. Dzięki temu składowi chemicznemu granit jest odporny na wysokie temperatury, wytrzymały. Dlatego dołączając do tych zalet walory estetyczne stanowi doskonały wybór na posadzki i blaty kuchenne i łazienkowe.

Wykończona płyt granitowych?

  • Powierzchnia polerowana jest idealnie gładka i błyszcząca. W dobrze wypolerowanej płycie można się przejrzeć. Płyty polerowane są wizualnie ciemniejsze od płyt matowych lub płomieniowanych ciętych z tego samego bloku. A struktura wewnętrzna jest bardziej uwidoczniona.
  • Płomieniowana lub młotkowana powierzchnia jest szorstka, antypoślizgowa. Doskonale nadająca się na stopnie schodów i posadzki zewnętrzne.
  • Szczotkowana lub szlifowana powierzchnia nie błyszczy. Jej powierzchnia jest gładka i matowa. Pozwala to na łatwe utrzymaniu  jej czystości.

 

Gdzie możemy położyć płyty i płytki granitowe.

Granitowe płyty i płytki jako materiał naturalny wykazują się bardzo wysoką wytrzymałością. Dzięki temu znalazły wiele zastosowań. Nie istotne jest czy jest to wnętrze mieszkaniowe, czy komercyjnej. Płyty granitowe będą rewelacyjnym rozwiązaniem, a dzięki bogactwu koloru i struktury doskonale się sprawdzą w każdej aranżacji.

  • płyty i płytki szlifowane lub szczotkowane stosuje się na schody i posadzki we wnętrzach komercyjnych. Gdzie przy dużym natężeniu ruchu inne materiały nie zdały by egzaminu. Powierzchnie takie są powierzchniami antypoślizgowymi. Dlatego sprawdzają się również doskonale na zewnątrz budynków. Dzięki temu znalazły zastosowanie na schody zewnętrzne i na chodniki
  • granit w formie płyt polerowanych doskonale się sprawdza na blaty kuchenne dzięki swojej wytrzymałości i odporności na wysokie temperatury. Posadzki wewnątrz budynków o dużym natężeniu ruchu. Płyty granitowe sprawdzają się również jako okładzina ścian w pomieszczeniach o dużej wilgotności np. łazienkach
  • na krawężniki, meble ogrodowe, podjazdy, schody, chodniki, tarasy to miejsca gdzie możemy śmiało stosować powierzchnie płomieniowane i młotkowane

 

Przy zakupie płyt granitowych powinniśmy zwrócić uwagę na przy zakupie płyty i płytek granitowych.

Jeżeli kupujemy jedną płytę granitową którą zamontujemy w postaci nagrobka lub blatu kuchennego to jedynie powinniśmy przyjrzeć się jej w dziennym mocnym świetle pod różnymi kątami. Pod światło możemy zauważyć wszystkie pęknięcia i przebarwienia.

Jeżeli kupujemy schody lub płytki granitowe które rozłożymy na podłodze lub ścianie a sam wyrób ma niewielkie rozmiary. Należy wtedy rozłożyć płytki jedna koło drugiej i baczną uwagę zwrócić na kolor i jego odcień. Płyty cięte z jednego bloku kamiennego mogą znacznie się pomiędzy sobą różnić w zależności od miejsca bloku z którego zostały wycięte. Nie możemy zapominać że granit to materiał naturalny więc rozkład minerałów może być różny.

Rodzaj powierzchni wykończenia płytek jest uzależniony od miejsc użycia. Nie zaleca się kłaść płytek polerowanych na podłogę w łazience, schody i tarasy znajdujące się na zewnątrz budynków. Gdyż gładka powierzchnia w połączeniu z woda może prowadzić do pośliźnięcia.

Etapy produkcji płyt i płytek granitowych

  • wydobycie w kamieniołomach dużych bloków granitu
  • cięcie dużych bloków piłami chłodzonymi wodą
  • kalibrowanie kątów i powierzchni
  • fazowanie

 

 

 

Wyroby granitowe

Szybki kontakt!
+
Wyślij!