Kontakt

Jak pracujemy:

Nasz telefon jest dostępny dla Klientów przez cały tydzień w godzinach od 8-21 . Jeżeli nie będziemy mogli odebrać telefonu to oddzwaniamy jak najszybciej.

Na zapytania mailowe staramy się odpowiadać do czterech dni roboczych. 

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy w pierwszej kolejności dzwonić pod numer na stronie.

Ewentualnie można wypełnić formularz kontaktowy wtedy my zadzwonimy.

Proszę wypełnić dane kontaktowe, skontaktujemy się z Państwem lub zadzwonić na numer.

Całość procesu realizacji zamówień wykonujemy u Klientów. Zawsze spotykamy się w miejscu inwestycji. Wcześniejsze wyceny wykonujemy poprzez telefon lub mailowo.

 

tel. kom. 504136974


  Nagrobki Katowice obsługujemy cmentarze przy ulicach: Brynickiej, Cmentarnej, Francuskiej, Gliwickiej, Józefowskiej, Le Ronda, Pośpiecha, Sienkiewicza, Wróblewskiego.

  Obsługujemy też cmentarze w miastach: Sosnowiec, Chorzów, Ruda Śląska, Mysłowice, Świętochłowice, Siemianowice, Dąbrowa Górnicza, Czeladź, Będzin, Jaworzno, Tychy, Zawiercie, Zabrze, Gliwice, Pyskowice, Knurów, Bytom, Mikołów, Łaziska,

  Katowickie cmentarze

  Katowice to niewątpliwie jedno z najważniejszych miast w Polsce. Ma swoją historię krótką bo krótką ale bogatą. Historie miasta można też poznawać przez historie cmentarzy i ludzi na nich pochowanych. Katowice mają 23 cmentarz. Na wielu możemy podziwiać piękne nagrobki, pomniki cmentarne. Najważniejsza Katowicka nekropolia to nie ta największa którą jest cmentarz komunalny przy ulicy Murckowskie ale cmentarz parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny znajdujący się przy ulicy Francuskie.
  Znajdziemy tu groby Wojciecha Korfantego, Józefa Rymera, Józefa Ziętka.

  Historia cmentarzy

  Cmentarz przy ulicy Francuskiej

  Nagrobki Katowice
  nagrobki Katowice

  W średniowieczu i do XVIII-wieku miejscem Ostatniego pochówku były cmentarze które były położone przy kościołach. W obecnych czasach możemy spotkać ten sposób pochówku zmarłych w małych miejscowościach. Tak jak to ma miejsce w Poniszowicach. Wraz ze wzrostem liczby ludności miast cmentarze zaczęto umiejscawiać poza miastami gdzie mogły się swobodnie rozrastać. W Katowicach najstarsze pochówki miały przy kościele który kiedyś stał w Bogucicach. Przy ulicy Gliwickie w 1860 roku powstał pierwszy cmentarz należący do parafii Mariackiej 1870 powstaje kolejny przy ulicy francuskiej. Obecnie jest to cmentarz podzielony na część katolicką i protestancką i jest najbardziej zabytkową nekropolią w Katowicach na której ostatni spoczynek znalazło 6 tysięcy zmarłych a wśród nich pochowani są wielcy Ślązacy.
  Wejście od ulicy francuskiej to okazała bram. Ksiądz Józef Cieśla jest fundatorem kaplicy cmentarnej. Przy głównej alei zasłużonych znajdziemy groby: Wojciecha Korfanteg, Józefa Rymera, Józefa Ziętka, Adam Didur, Kazimierz Popiołek, Wilhelm Szewczyk.

  Cmentarz przy ul. Henryka Sienkiewicza w Katowicach

  nagrobki Katowice
  Grób Wojciecha Kilara
  Nagrobki Katowice
  Grób Zbigniewa Cybulskiego

  Jest to też jedna z najważniejszych nekropoli Katowic. Znajduje się prawie w samym centrum Katowic. W zasadzie graniczy z Archikatedra Chrystusa Króla. W tym przypadku wydaj nam się że mamy do czynienia z jednym cmentarzem a tak naprawdę są to dwa osobne cmentarze zarządzane przez dwie parafie: Katedralną i Piotra i Pawła.
  Cmentarz ten został założony w 1911 roku. W okresie międzywojennym na cmentarzu wybudowano ceglaną kaplicę. Znajduje się tu wiele zabytkowych nagrobków i pochowane jest wiele znanych osób między innymi: Krystynę Bochenek, Arka Bożka, Zbigniewa Cybulskiego, Wojciecha Kilara, Stanisława Ligonia, Alfreda Szklarskiego i wielu innych

  Cmentarz Żydowski przy ul. Kozielskiej -nagrobki Katowice

  Jest to jeden z najstarszych cmentarzy Katowic pierwszy pochówek miał tutaj miejsce w 1869 roku. Jest to cmentarz z którego istnienia Większość Katowiczan nie zdaje sobie nawet sprawy. Cmentarz jest otoczony wysokim murem i raczej nie jest dostępny. W latach przedwojennych był głównym miejscem pochówku osób wyznania mojżeszowego w Katowicach. Na cmentarzu znajduje się okazały dom pogrzebowy. Miejsce pochówku znaleźli tu osoby narodowości Żydowskiej których losy splotły się z historią Katowic.
  Znajdują się tutaj grobowce rodzin Goldsteinów, Schalschdów, Grunfeldów, Jacoba Cohna

  Szybki kontakt!
  +
  Wyślij!