Blaty kamienne do łazienki

Blaty kamienne do łazienki wykonany z granituBlaty kamienne do łazienki – Czy to dobry pomysł?

Dawno już łazienka przestała być pomieszczeniem w którym dbało się tylko o higienę ciała. Współczesne łazienki stały się połączeniem miejsc relaksu po ciężkim dniu pracy. W łazienkach znajdziemy tez szafki do przechowywania kosmetyków i środków chemicznych. Pralka, suszarka urządzenia generujące wilgoć mają też często swoje miejsce we współczesnych łazienkach. Łazienkowy blat to też często zastępuje toaletkę przy której można zrobić makijaż. Jak się chwilę zastanowimy to nasza łazienka to konglomerat potrzeb funkcjonalności. Dla tego warto się zastanowić nad każdym centymetrem jej aranżacji.

Łazienka – z powodu swoich różnych funkcji powinna być zaprojektowana praktycznie i przede wszystkim ergonomicznie. Istotna rolę ma tutaj umeblowanie i wyposażenie. W łazience podobnie jak w kuchni główna część robocza to blat pod umywalkę.

Przede wszystkim blat stanowi podparcie umywalki i to zarówno na blatowej jak i wpuszczanej w blat. Pod blatem znajdujemy miejsce na przedmioty do higieny czyli podręczne kosmetyki, szczotkę do włosów, maszynkę do golenia pilniczki do paznokci. Blat musi być tez po prostu ładny i „cieszyć” oko.

Łazienka to tez pomieszczenie w którym wprost panują „tropikalne„ warunki. Duża wilgotność, wysoka temperatura a nawet opary ze środków służących od mycia. To wszystko powoduje że w łazienkach doskonale sprawdzają się blaty wykonane z różnego rodzaju kamienia.

Blaty kamienne do łazienki – jaki się sprawdzi?

Materiał taki jak kamień zyskał sobie opinię materiału trwałego i uniwersalnego. W związku z tym znalazł ważną role jako materiał wykończeniowy stosowany w budownictwie do wykończania wnętrz. Jego najważniejsza cecha to odporność na uszkodzenia mechaniczne i wysoką temperaturę poza tym jest tez materiałem wysoce estetycznym gdyż w kamieniarstwie wykorzystywane jest ponad dwieście odmian granitu. Mamy tez kilkadziesiąt rodzajów konglomeratów więc zawsze mamy możliwość skomponowania odpowiedniej aranżacji.

Właściwości mechaniczne zależą zawsze od rodzaju materiału kamiennego. Nie każdy znajdzie swoje zastosowanie w łazience ze względu na specyficzne warunki w niej panujące.

  • Blaty łazienkowe z granitu – granit to materiał o bardzo niskiej nasiąkliwości więc para wodna i woda nie mają możliwości wniknięcia do jego struktury. Potwierdzeniem  wysokich właściwości jest fakt że granit często jest wykorzystywany do produkcji schodów zewnętrznych i chodników. Blaty łazienkowe z granitu łatwo można utrzymać w czystości i są wysoce odporne na „chemie” stosowaną w łazience.

  • Blat łazienkowy z marmuru – marmur jest piękna skała osadową. Rewelacyjnie wygląda jako materiał użyty na blaty w łazience jak również podłogi i ściany. Jednak jest znacznie bardziej kruchy od granitu i jego współczynnik nasiąkliwości jest również wyższy. Łatwo przez to można go zaplamić. Warunkiem jego wykorzystania w łazience jest jego regularna impregnacja

  • Blaty łazienkowe z konglomeratu kwarcowego– to alternatywa dla kamienia naturalnego. Właściwości mechaniczne i chemiczne konglomeraty mają podobną do granitu. Jednak ich duża zaletą jest niższy ciężar i mniejsza grubość.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!