Kamieniarz / Katowice

Jako kamieniarz Katowice pragnę Państwu poniżej przedstwić galerię naszych realizacji i sposoby przebiegu zamówięń

W naszej galeri znaja Państwo nasze przykładowe realizacje. Oczywiście nie jest to wszystko co jesteśmy w stanie wykonać.W celu ułatwienia procesu zamówienia pod każdą galerją jest wyszczególniony etapami proces zamówienia. Dla: nagrobków, schodów czy blatów kuchennych przebiegają inaczej.

Galeria blatów kuchennych:

Kamieniarz Katowice
Kamieniarz Katowice

« 1 z 2 »

Etapy procesu wykonania blatów kuchennych przez kamieniarza

Znowu zaczynamy od kontaktu telefonicznego lub mailowego który jest podstawą do dalszej współpracy. Najparwdopodobniej posiadają Państwo projekt lub szkic roboczy kuchni który mogą Państwo  otrzymać od stolarza Następnie prosimy o wysłanie na nasz adres mailowy i według niego dokonujemy wstępnej wyceny.

Po zaakceptowaniu ceny umawiamy się na pomiar. Pomiar blatów kuchennych wykonuje się do gotowych mebli.

Podczas finalnego pomiaru i ustaleniu jej szczegółów podpisujemy umówę i pobieramy zaliczkę wysokości 30% wartości zamówienia. Następnie zaczynamy proces produkcji wyrobu. Następnie po  2-4 tygodniach realizujemy montaż i następuje końcowe rozliczenie zlecenia.

 

Galeria  schodów kamiennych.

Kamieniarz Katowice
Schody kamienne

« 1 z 2 »

Etapy procesu wykonania schodów kamiennych 

Pierwszy kontakt to również kontakt telefoniczny lub przez formularz kontaktowy. Jeżeli korzystają Państwo z formularza kontaktowego to prosimy o podanie swojego numeru telefonu. Telefonicznie ustalamy z Państwem nieodpłatny i niezobowiązujący termin spotkania na terenie budowy

Spotkanie. Na spotkaniu wykonujemy pomiar schodów. Oraz ustalimy wszystkie szczegóły techniczne dotyczące zamówienia. Rodzaj kamienia, sposób ułożenia stopni i rodzaj barierki oraz ewentualnego oświetlenia. Na każdym spotkaniu mamy zestaw próbników z oferowanymi rodzajami kamienia. Podczas pierwszego spotkania zbieramy tylko niezbędnie informacje potrzebne do sporządzenia oferty.

Oferta. Około 2-4 dni potrzebujemy na sporządzenie dla Państwa oferty

Umowa. Jeżeli oferta zostanie przez Państwa zaakceptowana następnie ustalamy kolejny termin spotkania dla jej podpisania. Pobieramy wtedy zaliczkę w wysokości 30%wartości zamówienia którą można zapłacić od razu gotówką lub przelać na wskazany numer konta bankowego.

Produkcja. Po otrzymaniu zaliczki zaczynamy realizować zlecenie przygotowywać elementy Państwa schodów. Średnio wykonanie schodów trwa od momentu złożenia zamówienia od 2-10 tygodni wszystko zależy od ilości zamówień w danym okresie.

Montaż. Wstępny termin montażu zapisujemy w umowie 1-3 tygodnie wcześniej potwierdzamy go telefonicznie. Jezeli motaż jest skomplikowany lub wieloelementowy może trwać 1-3 dni

Koniec inwestycji. Po odbiorze pracy przez klienta następuje finalne rozliczenie.

Nagrobki galeria

Kamieniarz Katowice
Nagrobki
« 1 z 4 »

Proces zamawiania i wyceny nagrobków.

Etapy przebiegu zamówienia nagrobków i galeria realizacji:

  • Pierwszy kontakt to najczęściej kontakt telefoniczny. Nasz numer znajdą Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce kontakt. Wtedy zadamy Państwu następujące pytania pytania:

a)Jakiego rodzaju jest mogiła; ziemna czy jest to murowany sarkofag ?( murowana piwnica w której znajduje się trumna)

– jeżeli jest to mogiła ziemna to jeżeli jest to możliwe poprosimy o podanie wymiarów dwóch sąsiednich mogił długości i szerokości oraz odległości pomiędzy mogiłami.

– jeśli jest to sarkofag to potrzebujemy jego długość i szerokość. Jeżeli wystaje nad ziemię to potrzebujemy jego wysokości nad ziemią

  • Kolejny krok to to wybór wzoru nagrobka. Jesteśmy w stanie wykonać każde zlecenie nawet z nietypowego kamienia. Największą galerią gotowych wzorów jest cmentarz. Jeżeli znajdą Państwo nagrobek który chcą umieścić na mogile mogą zrobić zdjęcie telefonem komórkowym lub znaleźć wzór na stronach internetowych i przesłać mailowo lub mmesowo.

  • Cały proces zamówienia i wcześniejszej wyceny odbyć się też na cmentarzu po wcześniejszym umówieniu spotkania w dogodnym dla Państwa czasie.

  • Podpisanie umowy odbywa się po ustaleniu wszystkich szczegułów zamówienia i akceptacji materiałów, wzorów i ceny. Podczas podpisania umowy wymagana jest zaliczka w wysokości 30% wartości zamówienia.

 

 

Kamieniarz

Jest to jedyna nazwa zawodu którego głównymi pracami jest ręczna i mechaniczna obróbka naturalnych kamieni lub sztucznych w celu uzyskania pożądanego kształtu i powierzchni pod konkretne zamówienie i projekt klienta zamawiającego prace w zakładzie betoniarsko – kamieniarskim.

W zależności od specjalności zakładów kamieniarz wykonuje nieskomplikowane powierzchnie kamienne lub nawet prace rzeźbiarskie. Obecnie największa ilość zakładów kamieniarskich wyspecjalizowała się w produkcji nagrobków kamiennych gdyż ich produkcja jest w miarę prosta.

Produkty kamieniarskie

Prace przygotowawcze

Zakłady kamieniarskie produkujące nagrobki mają za zadanie zajmują się odróbką odpowiedniego kamienia. Kamień wybierany jest przez klienta a dokładnie jego wzór zadaniem kamieniarza jest dopasowanie kształtu i ogólnego wyglądu nagrobka do wymagań klienta. Dopasowanie koloru i struktury powierzchni. Następny etap prac to dostarczenie materiału do zakładu przy pomocy maszyn specjalistycznych lub ręcznie. Dobrze jak przed wyborem kamienia do obróbki klient ma możliwość zobaczenia kamienia na zamówienie, gdyż każdy kamień jest inny. Jeżeli kamień jest w zakładzie i zapoznano się z jego budową i ukształtowaniem ziaren i pęknięć. Kamieniarz przystępuje do wykonania wzorników i planowania obróbki kamienia czyli cięcia, szlifowania i polerowania materiału. Do tych czynności wykorzystywane są piły tralki, tokarki, szlifierki itp.

Prace wykończeniowe które prowadzi kamieniarz

Po skończonych głównych prac następuje etap prac wykończeniowych czyli wykonanie napisów i dekoracji przy pomocy dłut i frezarek. W tym etapie montuje się też zdjęcia na porcelanie na życzenie Klienta. Kamieniarz też w ramach swoich prac montuje całą konstrukcję na cmentarzu.

 

Następną gałęzią prac kamieniarskich jest wykonywanie rzeźb, ornamentów i rzeźb. Praca kamieniarza zaczyna się od ustaleń z klientem zakresu prac i zaznajomienie się z projektem. Kamieniarz realizacje zamówienia zaczyna od rysunku wykonywanego elementu a następnie wykonuje gipsowy model. Jeżeli model spełnia oczekiwania klienta to następnie przy pomocy cyrkla, siatki i podziałki pomiarowej przenosi wzór modelu na kamień. Praca kamieniarza kończy się dopiero po transporcie wyrobu i montażu w miejscu przeznaczenia. Wraz z pojawieniem się tańszych zamienników cementowych które jeszcze są do tego łatwiejsze w obróbce. Kamieniarze coraz rzadziej mają takie zlecenia.

Miejsce pracy Kamieniarza

Praca kamieniarza w większości odbywa się na zamkniętych halach produkcyjnych. To tam przeprowadzana jest się największa część obróbki elementów kamiennych które. Jeżeli wyroby mają być montowane na :cmentarzu, placu lub budowie to dopiero wtedy kamieniarz pracuje pod w warunkach zewnętrznych.

Praca z tak twardym materiałem jakim jest kamień wymaga wykorzystania ciężkich maszyn przy których pracy powstaje duży hałas który przekracza obowiązujące normy. Do przenoszenia elementów kamiennych służą suwnice a w mniejszych zakładach wózki widłowe które przewożą surowiec do centrum obróbczych.. W zakładach obróbczych przy szlifowaniu kamienia powstaje duża ilość pyłu przeciwdziała się temu używając na powierzchnie obróbcze wodę. Pył może powodować pylicę. Nie tylko hałas i pył to uciążliwości pracy kamieniarza. Praca w zakładzie to praca w pozycji stojącej cały czas na nogach. Transport obróbka ciężkich wyrobów wiąże się z częstymi urazami narządów ruchu. Z racji na duży cię żar wyrobów ekipy kamieniarskie składają się przynajmniej z trzech osób.

Kontakt kamieniarza z klientem ogranicza się do wyceny i podpisania umowy oraz odbioru odbioru pracy przez klienta.

Prace wykonywane przez kamieniarza wykonywane są według wcześniej wykonanych planów i ustaleń przeniesionych na na rysunek techniczny. Kamieniarz dziennie pracuje 8 godzin choć najczęściej ten czas nie jest zawsze taki sam. Zakłady kamieniarskie to prywatne firmy które uzależniają swój czas  pracy od ilości zamówień do wykonania. Na czas pracy kamieniarza wpływ ma też pora roku. Większość prac kamieniarskich to prace budowlane lub prace wykonywane na cmentarzach. Dlatego główne nasilenie prac kamieniarskich to okres od wiosny do jesieni. Najkrócej mówiąc kamieniarz pracuje tak długo, jak pozwalają mu na to warunki pogodowe i ilość zleceń. W rzeczywistości czas pracy kamieniarza jest nienormowany.

Warunki pracy

Kamienie to główny surowiec pozyskiwany z kamieniołomów. Kamieniołom to piękne miejsce, ale także wyjątkowo niebezpieczne. Nietrudno zatem zgadnąć, że zawód kamieniarza to również niebezpieczne zajęcie, które wymaga odpowiedniego przygotowania do pracy i zabezpieczenia oraz ochrony. Na strój kamieniarza składa się wiele jego części, które są nieodzownym wyposażeniem codziennego ubioru: odpowiednie obuwie ochronne, kask, okulary ochronne, rękawice i fartuch czy kombinezon. Podczas wielu różnych czynności jakie wykonuje kamieniarz takich jak np. cięcie czy szlifowanie, ważna jest odpowiednia ochrona przed pyłem, odpryskami czy hałasem.

Charakterystyka pracy

Pracę kamieniarza zwykle nadzoruje mistrz kamieniarski bądź kierownik budowy dla którego kamieniarz wykonuje zazwyczaj pracę na zlecenie. Najczęściej jednak zawód kamieniarza ma charakter rzemieślniczy dlatego wysokie kwalifikacje pozwalają na założenie własnej działalności gospodarczej. Predyspozycje i zdolności manualne do wykonywania zawodu kamieniarza są niebanalnym czynnikiem wpływającym na pracę jaką należy wykonać, zwłaszcza przy różnego rodzaju elementach dekoracyjnych. Precyzja użycia dłuta ma zastosowanie podczas rzeźbienia w kamieniu, co wiąże się z posiadaniem zdolności artystycznych. Przy realizacji nadzwyczaj dekoracyjnych ornamentów, kamieniarz niejednokrotnie wykorzystuje rysunek techniczny, który umożliwia mu właściwe zaprojektowanie rzeźby. Wyobraźnia przestrzenna to także pomocna cecha dla skomponowania odpowiedniej formy czy kształtu rzeźby.

Do zakresu obowiązków kamieniarza należy również obsługa maszyn i urządzeń jakich często używa się przy obróbce kamienia. Umiejętność naprawy drobnych awarii będzie niezwykle przydatną cechą. Ponadto koordynacja wzrokowo-ruchowa okazuje się być konieczna w przypadku wystąpienia uszkodzenia surowca. Szybkie reagowanie na tego typu sytuacje ma wówczas duże znaczenie.

Cierpliwość i wytrwałość to cechy charakteru jakie powinny cechować dobrego kamieniarza. Tryb codziennej pracy jest klasyfikowany jako praca o monotonnym charakterze. Obróbka kamienia

Przykłady prac kamieniarskich z google

Szybki kontakt!
+
Wyślij!
Facebook
Twitter