Schody Granitowe

schody granitoweSchody granitowe dzielimy przede wszystkim ze względu na miejsce użytkowania. A więc mamy schody wewnętrzne i zewnętrzne.

Stosując kamień naturalny na schody musimy pamiętać o żelaznej regule że nie możemy stosować kamienia o powierzchni polerowanej na schody zewnętrzne. Związane jest to z naszym bezpieczeństwem. W zimie lub po opadach deszczu powierzchnia polerowana staje się śliska i nietrudno wtedy o wypadek.

Nasi pracownicy którzy mają bardzo duże doświadczenie w pracy z kamieniem doradzą państwu co najlepiej wybrać pod kątem użytkowym. Zarówno na schody do wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Schody granitowe – schody wewnętrzne

Schody znajdujące się wewnątrz budynków oprócz funkcji komunikacyjnej bardzo często stanowią funkcję ozdobną. W zależności od rodzaju aranżacji możemy do ich budowy wybrać różne kamienie i konglomeraty.

W przypadku schodów wewnętrznych nie musimy zbytnio przejmować się cechami kamienia. Jednak należy pamiętać że schody wykonane z marmuru, wapnia, trawertynu warto impregnować i bardzo regularnie czyścić. Gdyż kamienie te są piękne ale niestety ze względu na charakter skały bardzo łatwo się plamią. I trzeba pamiętać o ich regularnej impregnacji. Schody z tych kamieni nadają wnętrzom niepowtarzalnego stylu. Nadają się zarówno do nowoczesnych wnętrz a jeszcze piękniej wyglądają w aranżacjach klasycznych.

Granit również często używany jest do zabudowy schodów wewnętrznych jednak pomimo że mamy ponad 200 rodzajów granitu jest po prostu mniej efektowny ale za to łatwiejszy w utrzymaniu czystości.

Powierzchnia schodów wewnątrz budynków zaleca się mieć gładką gdyż łatwo ją utrzymać w czystości. W celu podwyższenia bezpieczeństwa można zawsze na ich powierzchnię nanieść frezy lub paski antypoślizgowe.

Schody zewnętrzne  

Schody zewnętrzne to główny element reprezentacyjny do naszego domu. Schody są dopełnieniem wejścia do domu lub budynku. I łącznie z fasadą i drzwiami witają naszych gości i muszą robić odpowiednie wrażenie a zarazem muszą być trwałe i przede wszystkim bezpieczne.

Powierzchnia schodów przed budynkiem musi być zabezpieczona przed poślizgnięciem a więc granit stosowany na schody wykończony jest poprzez: płomieniowanie, szczotkowanie lub ma powierzchnie satyny. Trzeba pamiętać że ze względu na właściwości fizyczne tj. odporność na wysokie i niskie temperatury, twardość. Schody zewnętrzne wykonane z granitu będą nam służyć przez wiele dziesięcioleci.

Pomimo mniejszej liczbie rodzajów granitu który można zastosować do wykonania schodów zewnętrznych. Zawsze można znaleźć odpowiedni granit do swojej aranżacji.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!