Dezynfekcja powierzchni kamiennych

Dezynfekcja powierzchni kamiennych i utrzymanie w czystości

Tematem na czasie który dotyczy prawie wszystkich z nas jest epidemia koronowirusa. Ograniczenia które nas spotykają tj bezpieczny dystans który jest określony na 2 m. Stosowanie środków ochronnych takich jak maseczki , rękawice i stroje ochronne Stały się nieodzownym elementem naszej codzienności. Musimy też postawić na częste mycie rąk i odkażanie powierzchni które są używane w codziennym życiu.

Światowa organizacja zdrowia daje nam wytyczne które powinny ograniczać rozprzestrzenianie się wirusa. Jednym ze sposobów ograniczania pandemii jest dezynfekcja powierzchni. Naukowcy określi czas przeżycia wirusa na różnego rodzaju powierzchniach nawet do kliku dni. Dlatego zalecane jest dezynfekcja powierzchni w domu takich jak powierzchnia blatów kamiennych, posadzek, schodów. Na tych powierzchniach które są gładkie wirus może przetrwać nawet dwa dni bez dezynfekcji.

Do dezynfekcji powinno się używać alkoholu etylowego o stężeniu przynajmniej 60 %. Nie koniecznie muszą być to specjalistyczne płyny wystarczy rozcieńczyć w odpowiednich proporcjach zwykły spirytus dostępny w każdym sklepie.

Nad mienie że powierzchnie kamienne są odporne na działanie spirytusu i nie ulegną uszkodzeniu.

Szybki kontakt!
+
Wyślij!