Kamieniarz Sosnowiec

Kamieniarz Sosnowiec – Stonegranit to tradycyjna rodzinna firma kamieniarska obecna na rynku od ponad dekady. Dla tego nasza długa działalność zaowocowała bogatym doświadczeniem w dziedzinie obróbki kamienia i pozwala na świadczenie usług na najwyższym poziomie.

Nasza wiedza o kamieniu jest duża, dlatego składając u nas zamówienie na blaty kamienne, schody, parapety czy nagrobki, mają Państwo gwarancję że wyrób który otrzymają oprócz walorów estetycznych będzie również trwały. Odpowiedni dobór materiału zapewni jego trwałość przez lata.

Renomowani dostawcy z Polski i zagranicy dostarczają do nas surowiec. Dlatego materiały stosowane w naszych pracach posiadają odpowiednie certyfikaty świadczące o ich odporności na warunki atmosferyczne.

Kamieniarstwo Sosnowiec to nie tylko materiały ale również nowoczesne maszyny a przede wszystkim Pracownicy, to ich umiejętności są gwarancją finalnego zadowolenia Klientów.

Nasz park maszynowy pozwala dokonywać obróbki kamienia z doskonałą precyzją i w perfekcyjnych formach

Kamieniarz Sosnowiec

Jeżeli mają Państwo pytania lub chcą poznać naszą ofertę osobiści. Lub po prostu porozmawiać i zasięgnąć rady. Lub się umówić na bezpłatna wycenę i pomiar.
Proszę wypełnić dane kontaktowe, skontaktujemy się z Państwem lub zadzwonić na numer tel. kom. .


   

  Kamieniarz Sosnowiec obsługujemy cmentarze : Ewangelicki, ul. 11 Listopada w Sosnowcu-Pekinie, Sosnowiec -Maczki, Sosnowiec -Porąbka, przy ulicy Smutnej, przy ul. Zuzanny w Sosnowcu-Zagórzu,  przy ul. Andersa w Sosnowcu-Dańdówce, Cmentarz prawosławny w Sosnowcu, Sosnowcu-Milowicach, przy ul. Wojska Polskiego w Sosnowcu-Niwce, Cmentarz żydowski w Sosnowcu- Milowicach

  Obsługujemy też cmentarze w miastach: Sosnowiec, Ruda Śląska, Mysłowice, Świętochłowice, Zabrze, Siemianowice, Dąbrowa Górnicza, Czeladź,  Chorzów, Będzin, Jaworzno, Tychy, Zawiercie,  Gliwice, Pyskowice, Knurów, Mikołów, Łaziska, Bytom,

  Nasze usługi kamieniarskie w Sosnowcu obejmują również wykonanie:

  • schodów kamiennych,
  • blatów kuchennych,
  • parapetów

  Sosnowieckie  cmentarze

  Cmentarz na Środuli

  Kamieniarz sosnowiec
  Kamieniarz Sosnowiec

  Początki Cmentarz na Środuli datują si na lata 60 XIXw. Cmentarz położony jest na pagórkach w pobliżu trasy na Olkusz. Jego teren to aż 6 ha. I jest największym cmentarzem na Zagłębiu.
  Cmentarzem administrują dwie parafie: Św. Joachima w Zagórzu i Podwyższenia Krzyża Świętego na Środuli.
  Groby znajdujące się na tym cmentarzu nierozerwalnie związane są z historią Sosnowca i Zagłębia.
  Możemy tu znaleźć zbiorową mogiłę uczestników walk o niepodległość i robotników zamordowanych podczas rewolucji 9 lutego 1905r. Pod hutą Katarzyna. Mogiła uczestników powstania styczniowego z1863r. Jak również miejsce pochówku 6 żołnierzy Armii Czerwonej którzy zginęli podczas wyzwalania Zagłębia.
  Głównym miejscem cmentarza jest neogotycka kaplica cmentarna wybudowana staraniem ks. Józefa Dotkiewicza, proboszcza parafii Zagórskiej.  Najbardziej znaną osobą pochowaną na tym cmentarzu jest Edward Gierek wraz z Żoną który urodził się w Sosnowieckiej dzielnicy Porąbka.

   

   

   

  Szybki kontakt!
  +
  Wyślij!