Kamieniarz Sosnowiec

Kamieniarz Sosnowiec

Jeżeli mają Państwo pytania lub chcą poznać naszą ofertę osobiści. Lub po prostu porozmawiać i zasięgnąć rady. Lub się umówić na bezpłatna wycenę i pomiar.
Proszę wypełnić dane kontaktowe, skontaktujemy się z Państwem lub zadzwonić na numer tel. kom. .


 

Kamieniarz Sosnowiec obsługujemy cmentarze : Ewangelicki, ul. 11 Listopada w Sosnowcu-Pekinie, Sosnowiec -Maczki, Sosnowiec -Porąbka, przy ulicy Smutnej, przy ul. Zuzanny w Sosnowcu-Zagórzu,  przy ul. Andersa w Sosnowcu-Dańdówce, Cmentarz prawosławny w Sosnowcu, Sosnowcu-Milowicach, przy ul. Wojska Polskiego w Sosnowcu-Niwce, Cmentarz żydowski w Sosnowcu-Milowicach

Obsługujemy też cmentarze w miastach: Sosnowiec, Ruda Śląska, Mysłowice, Świętochłowice, Zabrze,Siemianowice, Dąbrowa Górnicza, Czeladź,  Chorzów,Będzin, Jaworzno, Tychy, Zawiercie,  Gliwice, Pyskowice, Knurów,  Mikołów, Łaziska, Bytom,

Nasze usługi kamieniarskie w Sosnowcu obejmują również wykonanie: schodów kamiennych, blatów kuchennych, parapetów

Sosnowieckie  cmentarze

Cmentarz na Środuli

Kamieniarz sosnowiec
Kamieniarz Sosnowiec

Początki Cmentarz na Środuli datują si na lata 60 XIXw. Cmentarz położony jest na pagórkach w pobliżu trasy na Olkusz. Jego teren to aż 6 ha. I jest największym cmentarzem na Zagłębiu.
Cmentarzem administrują dwie parafie: Św. Joachima w Zagórzu i Podwyższenia Krzyża Świętego na Środuli.
Groby znajdujące się na tym cmentarzu nierozerwalnie związane są z historią Sosnowca i Zagłębia.
Możemy tu znaleźć zbiorową mogiłę uczestników walk o niepodległość i robotników zamordowanych podczas rewolucji 9 lutego 1905r. Pod hutą Katarzyna. Mogiła uczestników powstania styczniowego z1863r. Jak również miejsce pochówku 6 żołnierzy Armii Czerwonej którzy zginęli podczas wyzwalania Zagłębia.
Głównym miejscem cmentarza jest neogotycka kaplica cmentarna wybudowana staraniem ks. Józefa Dotkiewicza, proboszcza parafii Zagórskiej.
Najbardziej znaną osobą pochowaną na tym cmentarzu jest Edward Gierek wraz z Żoną który urodził się w Sosnowieckiej dzielnicy Porąbka.

 

 

 

Szybki kontakt!
+
Wyślij!